AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Ostatni weekend wakacji- policyjne podsumowanie

Za nami ostatni weekend wakacji. Nad bezpieczeństwem korzystających z ostatnich wolnych chwil podróżnych dbali policjanci ostródzkiej drogówki. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Ostatni weekend wakacji jest bardzo szczególny. Wiele osób wraca z podróży, niektórzy dopiero wyjeżdżają, chcąc wykorzystać do końca ostatnie chwile wolnego. Ruch na drogach jest wzmożony. Dlatego w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących, od piątku do niedzieli policjanci ostródzkiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości, trzeźwości kierowców oraz wyposażenia ich pojazdów. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie wrócić do swoich bliskich.

Co bardzo nas cieszy, w ostatni weekend wakacji na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci pracowali na miejscu 14 kolizji drogowych. Zatrzymali w tym czasie 4 osoby, które kierowały pojazdami mimo spożytego wcześniej alkoholu.

W miniony piątek (28.08) popołudniu oficer dyżurny ostródzkiej komendy otrzymał zgłoszenie obywatelskie o dziwnie zachowującym się kierowcy, który wsiadł do samochodu i odjechał spod sklepu. Według zgłoszenia, mężczyzna ten mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali opisane auto i potwierdzili zgłoszenie. Siedzący za kierownicą fiata 61- latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy a sporządzona przez nich dokumentacja trafi do sądu. W niedzielę (30.08) około godz. 15:00 na terenie gminy Małdyty policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 51- latka kierującego mercedesem. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promila. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Uprawnień do kierowania pojazdami nie posiada również 34- latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli kilka godzin później w Kajkowie. Mężczyzna prowadził volkswagena mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Przed sądem odpowie również 27- latek, którego do kontroli drogowej zatrzymał dzielnicowy z Posterunku Policji w Stębarku. Mężczyzna miał w organizmie wprawdzie mniej niż pół promila, jednak popełnił wykroczenie, za co również może zostać orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Nie zostawiajmy przygotowań do jesieni na ostatnią chwilę!

Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Dlatego zadbajmy o to, byśmy my także byli przygotowani na zmiany, jakie nas czekają. Wyciągnijmy z szaf i szuflad odblaski! Wieczorami i o poranku na zewnątrz z każdym tygodniem robi się coraz ciemniej, więc wychodząc o tej porze na drogę miejmy je założone w widocznym dla kierowców miejscu.

Sprawdźmy i przygotujmy swoje samochody do nowego sezonu. Skontrolujmy prawidłowość oświetlenia, funkcjonowanie układów kierowniczego i hamulcowego, zastanówmy się nad wymianą wycieraczek. Wyjeżdżając autem zwracajmy uwagę na warunki drogowe. Woda z deszczu połączona ze spadającymi z drzew liśćmi, na drodze może stworzyć bardzo śliską mieszankę. Zadbajmy o to, by na drodze być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego!

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!