AktualnościKULTURA I SZTUKA

Pierwsi uczestnicy 29 Pol’and’Rock Festival już przywitani przez Jurka Owsiaka

Pierwsi uczestnicy 29 Pol’and’Rock Festival już przywitani przez Jurka Owsiaka! W ramach godziny „W”, jak co roku, upamiętniono 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Trwają prace nad oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.

29 edycja Pol’and’Rock Festival rusza lada chwila. Już o 12:00 powitani zostali pierwsi uczestnicy wydarzenia. Jurek Owsiak przywitał Festiwalowiczów w przyjemnej atmosferze i prosił, aby przy świetnej zabawie dbali o siebie.

Zaskakująco rozwinięta festiwalowa infrastruktura

Tegoroczny 29 Pol’and’Rock Festival, podobnie jak w roku ubiegłym, odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno i w tym roku obejmuje aż 180 hektarów. Droga z dworca PKP w Czaplinku do festiwalowego pola to około 3 km. Na tej obszernej powierzchni są m.in. 49 kontenery na śmieci, 4 punkty medyczne oraz apteczka polowa przy pasażu.

Sanitariaty dla uczestników

Na terenie festiwalu znajduje się 217 pryszniców i umywalek z ciepłą wodą, 70 toalet i umywalek z ciepłą wodą, 576 umywalni z zimną wodą, 1093 toalety przenośne i 242 umywalki przenośne. Ponadto, na polu są również 2 kontenery oraz 20 toalet przenośnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Festiwalowy informator

Poniżej przedstawiono festiwalowy informator i mapę terenu, który obejmuje 29. Pol’and’Rock Festival:

Aplikacja Pol’and’Rock Festival

Warto pamiętać o festiwalowej aplikacji, która jest prawdziwym niezbędnikiem. Zapewnia ją Play – partner 29 Pol’and’Rock Festival. Play dba również o zasięg uczestników na festiwalowym polu, by zawsze mogli sprawdzić ważne informacje oraz skontaktować się ze swoimi bliskimi. W aplikacji można znaleźć wszystkie najnowsze i najważniejsze informacje na temat wydarzenia, mapę festiwalu, stworzyć własny harmonogram oraz ustawić przypomnienia, by nie ominąć występów ulubionych artystów. Kiedy Festiwalowicze oznaczą swoje namioty na mapie, aplikacja pomoże im go odnaleźć. Jest dostępna za darmo w sklepach App Store oraz Google Play.

Obchody godziny “W”

Na Pol’and’Rock Festival każdego roku odbywają się obchody godziny „W”. 1 sierpnia o godzinie 17:00 w okolicy Dużej Sceny zebrali się zarówno członkowie Pokojowego Patrolu, jak i pierwsi Festiwalowicze. Wraz z Jurkiem Owsiakiem oddali hołd bohaterom, którzy 79 lat temu walczyli o nasz kraj. W ten wyjątkowy sposób upamiętnili poległych w Powstaniu Warszawskim, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku.

Każdego roku o tej porze cały Festiwal zatrzymuje się na kilka chwil – niezależnie od tego, czy już trwa, czy dopiero jest w trakcie przygotowań. Pol’and’Rock Festival od zawsze wiąże się z takimi wartościami jak miłość i pokój. Rok temu, na 28. edycji Festiwalu podkreślano  sprzeciw wobec wojny hasłem „NO WAR!”. W tym roku te dwa słowa wciąż są równie ważne.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stanowiący podziękowanie dla społeczeństwa za styczniowy Finał WOŚP.
29 edycja Pol’and’Rock Festival odbywa się w dniach 3-5 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Zaplanowano 43 koncerty na dwóch scenach. Wystąpią m.in. Spin Doctors, Apollo 440, Lady Pank, Brodka, Napalm Death, Carpenter Brut i Biohazard. Obecność na ASP potwierdzili m.in. Borys Szyc, Martyna Wojciechowska, Marek Dyjak, Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Marta Kuligowska i Kabaret Paranienormalni.

(Biuro Prasowe Fundacji WOŚP/fot. Paweł Krupka/fot. Michał Kwaśniewski/fot. Łukasz Widziszowski)

error: Nie kopiuj!!!