Warmia i Mazury

Pijany i bez odblasków przechodził przez jezdnię

O dużym „szczęściu” może mówić 39- letni mieszkaniec gminy Ostróda, który został potrącony na wojewódzkiej 15. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pijany i bez żadnych elementów odblaskowych przechodził przez jezdnię. Trafił do szpitala „tylko” ze złamaną nogą.

Ostródzcy policjanci prowadzą szereg akcji, podczas których informują mieszkańców o tym, dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne i rozdają uczestnikom kolorowe elementy. Niestety okazuje się, że wciąż są piesi, którzy z nich nie korzystają, narażając na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (26.10.2020r) około godz. 19:00 w miejscowości Morliny na drodze krajowej nr 15 doszło do potrącenie pieszego. Jak okazało się 39- latek przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ponadto, nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile tej substancji. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu- trafił do szpitala „tylko” ze złamaną nogą.

Policjanci apelują!

Noszenie odblasków poza obszarem zabudowanym to nasz prawny obowiązek. Powinno być to jednak naszym nawykiem nawet jeśli mieszkamy w mieście. Po zmroku pieszy bez żadnych elementów odblaskowych widoczny jest dla kierowcy z odległości około 20-30 metrów. W momencie gdy posiada nawet najmniejszy odblask widoczność zwiększa się nawet do 150 metrów. Kierowca ma wówczas czas na reakcję i ewentualne ominięcie osoby idącej poboczem lub jezdnią.

Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo i korzystajmy z odblasków!

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!