Warmia i Mazury

Podsumowanie działań NURD w powiecie ostródzkim

Ostródzka drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Funkcjonariusze ujawnili 44 wykroczeń i nałożyli 11 mandatów karnych. Podczas swoich działań ujawnili również dwóch rowerzystów znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymane zostało również prawo jazdy dla kierowcy, który w terenie zabudowanym i rejonie przejścia dla pieszych poruszał się z prędkością ponad 50 km/h.

W minioną środę (22.03.2023r.) przeprowadzono ogólnopolskie działania Policji na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – NURD. Policjanci w trakcie pełnionych obowiązków służbowych zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

Tylko jednego dnia ostródzka drogówka ujawniła aż 25 wykroczeń, których dopuścili się piesi.

Skontrolowała 19 kierujących jednośladami, którzy również popełnili liczne wykroczenia. Policjanci ujawnili dwóch cyklistów znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Badanie u 66 letniego rowerzysty wykazało obecność ponad 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Z kolei u 32 letniego – ponad 0,5 promila. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

Dodatkowo, w trakcie dokonywania pomiaru prędkości w miejscowości Rychnowo w gminie Grunwald i rejonie przejścia dla pieszych, policjanci zatrzymali do kontroli 52 letnią kobietę, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 105 km/h. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy oraz ukarana została mandatem karnym.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!