Warmia i Mazury

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu ostródzkiego

Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku i czas wytężonej pracy policjantów. Od piątku (07.04.2023 r.) do poniedziałku (10.04.2023 r.) na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych. Doszło również do siedmiu niegroźnych kolizji. Policjanci przeprowadzili aż 818 badań stanu trzeźwości i ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Zatrzymano cztery prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz osiem dowodów rejestracyjnych. Łącznie policjanci skontrolowali 248 pojazdów, a za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 95 mandatów karnych.

W piątek (07.04.2023 r.) w Ostródzie na ul. Olsztyńskiej doszło do potrącenia rowerzysty. 36 letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i doprowadziła do potrącenia 38 letniego cyklisty, który poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu. Rowerzysta został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała.

W sobotę (08.04.2023 r.) w Ostródzie na ul. 11–go listopada, doszło do potrącenia 28 letniego pieszego. Kierujący fiatem 23-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Policjanci w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku wykonali czynności z udziałem kierującego oraz sporządzili niezbędną dokumentację.

Również w sobotę (08.04.2023 r.) policjanci Referatu Ruchu Drogowego, podczas dokonywania pomiaru prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Lubajny ujawnili kierującego, który poruszał się z prędkością powyżej 50 km/h w miejscu z ograniczeniem do 40 km/h. Jego prędkość wynosiła 93 km/h. 38 latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy oraz ukarany został wysokim mandatem karnym.

W tym samym dniu (08.04.2023 r.) w Ostródzie na ul. Czarnieckiego, został zatrzymany 51 letni mężczyzna kierujący peugeotem, który prowadził swój samochód pomimo spożytego uprzednio alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila tej substancji w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej. Po zakończonych czynnościach kierujący został zwolniony.

W niedzielę (10.04.2023 r.) w miejscowości Samin gm. Grunwald policjanci ostródzkiej drogówki podczas dokonywania pomiaru prędkości w terenie zabudowanym ujawnili kierującego, który poruszał się z prędkością powyżej 50 km/h w miejscu z ograniczeniem do 50 km/h. W tym przypadku jego prędkość wynosiła 103 km/h. Kierującemu seatem zostało zatrzymane prawo jazdy oraz ukarany on został mandatem karnym.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!