AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Podsumowanie Święta Miasta Morąg

W sobotę, 5 sierpnia w Parku Miejskim w Morągu, odbyła się impreza pod nazwą „Święto Miasta Morąg”.

Na scenie zaprezentowali się: Ignaś Gieszczyński, Malwina Gieszczyńska, zespół Brass z Morąga w składzie: Jolanta Pilcek, Andrzej Sulewski, Jarosław Łabudziński, zespół Cliver, wykonujący muzykę disco polo. Tworzy go czterech muzyków – Czarek, Arek, Darek i Jarek. Grupa znana jest z takich przebojów jak „Moje ciało oszalało”, „Pokaż jak się kręcisz”, „Zaufaj mi” czy „Ruszaj mała” i ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz nagród. Gwiazdą wieczoru był Universe, założony w 1981 r. przez Mirosława Bregułę i Henryk Czicha. Grupa wylansowała wiele przebojów, w tym niezapomniane: „Tacy byliśmy”, „Daj mi wreszcie święty spokój”, „Mr. Lennon”.

Między występami odbywały się konkursy dla dzieci, dorosłych przygotowane przez organizatorów oraz KGW Jurecki Młyn Plebania Wólka.

W czasie trwania imprezy można było skosztować swojskich przysmaków i dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w: Jurkach, Jureckim Młynie Plebanii Wólce oraz Żabi Rogu. Były także dmuchańce, przejażdżki bryczką, końmi, kucykami, stoiska gastronomiczne.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!