AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

W miniony weekend na drogach powiatu nie odnotowano wypadku drogowego. Doszło do 8 kolizji. Zatrzymane zostało prawo jazdy dla kierowcy, który w obszarze zabudowanym i rejonie przejścia dla pieszych poruszał się z prędkością ponad 50 km/h. Zatrzymano kierujących bez uprawnień do kierowania.

W piątek (21.07.2023 r.) w miejscowości Molza gm. Łukta do kontroli drogowej został zatrzymany 36 letni kierujący citroenem, który kierował pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Policjanci przygotowali dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

W sobotę (22.07.2023r.) doszło do groźnie wyglądającej kolizji w miejscowości Niebrzydowo w gminie Morąg. Kierujący seatem 25 latek, poruszając się z miejscowości Miłakowo w kierunku Morąga, na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając na przeciwległy pas. Zderzył się z pojazdem marki mercedes, który prawidłowo poruszał się w kierunku Miłakowa. 44 letni kierowca mercedesa podróżował z pasażerem, który z urazem został przetransportowany na badania do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

W niedzielę (23.07.2023 r.) nie zabrakło również rażących przekroczeń dozwolonej prędkości.

Tego dnia na terenie gminy Morąg policjanci ostródzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości. Do kontroli został zatrzymany 41 letni kierujący osobową skodą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że kierował pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Kierujący pomimo braku licencji, został ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości. Policjanci sporządzili również dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu, a pojazd przekazano osobie wskazanej.

W miejscowości Samin w gminie Dąbrówno, funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym ujawnili kierującego, który poruszał się z prędkością powyżej 50 km/h. 32 letni kierowca jechał z prędkością 110 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, ukarany został wysokim mandatem karnym, a do jego konta przypisanych zostało 13 punktów karnych.

Policjanci skontrolowali ogółem 220 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 124 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 559 badań stanu trzeźwości.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!