Podsumowanie weekendu na drogach powiatu ostródzkiego

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu obeszło się bez wypadków drogowych. Odnotowano jedynie 5 kolizji. W ręce funkcjonariuszy trafiło 4 nietrzeźwych kierowców oraz 2 osoby, które poruszały się pojazdami nie mając do tego uprawnień i 1 osoba z aktywnym zakazem sądowym kierowania wszelkimi pojazdami. Policjanci zatrzymali też 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu obyło się na szczęście bez wypadków drogowych. Policjanci odnotowali jedynie 5 niegroźnych kolizji drogowych. Sprawcą jednej z nich był młodociany kierowca, który pomimo braku miejsca i widoczności rozpoczął manewr wyprzedzania i nie skończył go prawidłowo ponieważ uderzył w jadący z naprzeciwka inny pojazd. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (14.04.2019r.) w Starych Jabłonkach. Kierujący oplem astrą 20-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego prawo jazdy miał od pół roku. W związku z tym, że młodociany kierowca rażąco złamał przepisy ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu dokument prawa jazdy. Oprócz tego trafi również do sądu wniosek o cofnięcie mu uprawnień i ponowne skierowanie go na egzamin prawa jazdy.

Z prawem jazdy w miniony weekend na najbliższe trzy miesiące „pożegnało się” się również 2 innych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną  prędkość w terenie zabudowanym o 50km/h.

Mundurowi ponadto skontrolowali około 250 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Pomimo apeli w miniony weekend nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów chociaż wcześniej spożywali alkohol. Tym razem w ręce policjantów  trafiło 4 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze zatrzymali również 2 kierujących, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień oraz 1 kierującego, który wsiadła za stery auta mając aktywny, sądowy zakaz  kierowania wszelkimi pojazdami.

(KPP Ostróda)