Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie drugiego weekendu wakacji

Za nami kolejny weekend wakacji. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji i 1 wypadku drogowego. Oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowego ostródzcy policjanci ogromny nacisk kładą również na bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Tegoroczne wakacje są zdecydowanie inne od tych, które znamy z poprzednich lat. Wynika to pandemii koronawirusa. W tym roku wszyscy musimy uważać na to nowe zagrożenie, musimy być ostrożni i odpowiedzialni. Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy wypoczynku nad wodą, musimy stosować się do ograniczeń związanych z COVID-19.

Niezmiennie jednak, priorytetem ostródzkich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na terenie naszego powiatu.  W tym celu funkcjonariusze prowadzą skuteczne kontrole drogowe, eliminując z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, pilnują porządku publicznego oraz dbają o bezpieczeństwo nad akwenami.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji i 1 wypadku drogowego.

W tym czasie policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu. W piątek (03.07) około godz. 18:30 w Rychnowie policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Jak okazało się, 30- latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Następnego dnia w Ostródzie funkcjonariusze tutejszej patrolówki zauważyli vauxhalla, którego styl jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać auto do kontroli. Za kierownicą siedział 61- latek. Był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. W niedzielę (05.07) w ręce policjantów ostródzkiej drogówki trafił również 57- letni kierowca audi. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo, że w organizmie miał ponad pół promila alkoholu.

W miniony weekend, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2020”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie we współpracy z Mazurskim Centrum Ratownictwa Wodnego przeprowadzili spotkania edukacyjne dla dzieci wypoczywających nad ostródzkimi akwenami. Więcej informacji: http://ostroda.policja.gov.pl/o15/aktualnosci/70410,Bezpieczny-wypoczynek-nad-woda-spotkania-z-obozowiczami.html

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!