AktualnościHALO MORĄG

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach regionu. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 6 kolizji oraz 1 wypadku drogowego.

Bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu to priorytet policjantów ostródzkiej drogówki. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 6 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (07.11.2020 r.) około godz. 23:30 na terenie gm. Małdyty. 36- letni kierowca audi na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo bmw w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 36- latka wykazało blisko 2,5 promila tej substancji. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W miniony weekend policjanci ostródzkiej drogówki pracowali również na miejscu wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w piątek (06.11.2020 r.) w Dobrocinie. Kierowca opla na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!