AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Rusza Młodzieżowa Rada Ekologiczna

Minister Środowiska, przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych, powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska.

W jej skład wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia organu we wrześniu 2020 roku.

Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne i tym samym na zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za środowisko. Dzięki współpracy z ekspertami i instytucjami podlegającymi Ministerstwu Środowiska uzyskają fachową wiedzę i poznają pracę osób aktywnie zaangażowanych w ochronę przyrody. Projekt pozwoli na merytoryczne przygotowanie młodzieżowych liderów ekologii, dzięki czemu będą mogli działać na poziomach lokalnych w celu budowania świadomości ekologicznej swoich rówieśników.

Młodzieżowa Rada Ekologiczna będzie mieć nie tylko głos doradczy przy Ministerstwie Środowiska, lecz także będzie dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów młodzieżowych na proekologiczne projekty i działania.

Rekrutacja prowadzona jest do 9 września 2020 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.mre.srodowisko.gov.pl

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!