AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Ścieżka sensoryczna w „Leśnych Ludkach”

Grupa „Leśne Ludki” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu bierze udział w projekcie edukacyjnym ,,Gramy zmysłami”. W związku z tym, melduje wykonanie październikowego zadania – Jesiennej ścieżki sensorycznej. Pierwszym krokiem, aby ona powstała, było zebranie podczas spaceru darów jesieni. Przedszkolaki zgromadziły kasztany, liście dęby oraz klonu , szyszki ze świerku i patyki. Do naszej ścieżki sensorycznej dzieci wykorzystały również orzechy włoskie, mech oraz dynie.

Kiedy dzieci wróciły do przedszkola, powtórzyły wszystkie nazwy naszych skarbów jesieni i zabrały się do pracy. W małych grupach klasyfikowali przedmioty oraz według swoich pomysłów tworzyli z nich kombinację, aby ścieżka sensoryczna powstała. Ostatnim krokiem, jak się okazało najatrakcyjniejszym, było przejście po niej w skarpetkach a dla chętnych dzieci na BOSO. To było wyzwanie!

Ścieżka sensoryczna ma wiele korzyści. Stymuluje receptory, które znajdują się w skórze i mięśniach dłoni i stóp do prawidłowego funkcjonowania. Dzieci odbierają dzięki temu więcej wrażeń dotykowych. Zwiększa się ich zakres doświadczeń zmysłowych, a co za tym idzie, poszerza poznanie otaczającego ich świata. Zachęcamy więc wszystkich przedszkolaków do wykonania swojej własnej ścieżki sensorycznej (Aleksandra Kucińska)

error: Nie kopiuj!!!