AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Spirytus z przemytu w walce z pandemią m.in. w Morągu

Morąski szpital znalazł się w grupie instytucji, które otrzymały spirytus pochodzący z przemytu, który posłuży do walki z pandemią koronawirusa.

Na przełomie marca i kwietnia Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała prawie 15 tys. litrów spirytusu do przygotowania preparatu dezynfekującego instytucjom z Warmii i Mazur

W tym tygodniu  400 litrów otrzymała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Była to już kolejna partia spirytusu przekazana przez olsztyńską IAS do walki z pandemią.

Tym razem odbiorcą była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.  Spirytus, który był przeznaczony do zniszczenia, posłuży teraz do zapewnienia odpowiedniego poziomu działań ochronnych w walce z COVID-19. Zostanie on wykorzystany do przygotowania środków odkażających, w tym m.in. preparatów do dezynfekcji rąk, a także powierzchni i sprzętu. Warto podkreślić, że w ciągu niespełna miesiąca placówki medyczne i sanitarne z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, a także policja i straż pożarna otrzymały od olsztyńskiej IAS  prawie 15 tys. litrów spirytusu. Trafił on m.in. do szpitali w Olsztynie, Elblągu, Nidzicy, Iławie, Mrągowie, Morągu i Węgorzewie, a także do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.

Jak podkreśla Ewa Michałowska, prezes spółki Szpital Miejski w Morągu, partia spirytusu trafiła do lecznicy na jej pisemny wniosek.

– Otrzymany przez nasz szpital spirytus zostanie w 100 proc. przeznaczony do produkcji środków odkażających – mówi Ewa Michałowska.

(red./KAS Olsztyn/fot. KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!