AktualnościWarmia i Mazury

Sprawca śmiertelnego potrącenia w Piławkach aresztowany na 3 miesiące

W wyniku podjętych działań operacyjnych ostródzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w dniu 25.12.2023 r. śmiertelnie potrącił pieszego. Teraz sprawca odpowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzieleniem pomocy ofierze wypadku. Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla mężczyzny.

W poniedziałek (25.12.2023 r.) po godzinie 20:00 oficer dyżurny ostródzkiej jednostki policji został powiadomiony o tym, że na wysokości miejscowości Piławki w gminie Miłomłyn na drodze serwisowej doszło do potrącenia mężczyzny. Na skutek odniesionych obrażeń 37-letni pieszy zmarł. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy ofierze wypadku. W wyniku wnikliwej analizy zabezpieczonych śladów z miejsca zdarzenia, policjanci wytypowali markę i kolor pojazdu, który mógł uczestniczyć w tym tragicznym zdarzeniu. Skuteczna praca policjantów oraz współpraca z mediami w środę (27.12.2023 r.) doprowadziła do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu ostródzkiego.
Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty – nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W sprawie złożył obszerne wyjaśnienia, które będą brane pod uwagę w toku prowadzonego śledztwa. Jak wyjaśnił – w momencie zaistnienia zdarzenia był trzeźwy.  Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
W czwartek (28.12.2023 r.) mężczyzna został doprowadzony do ostródzkiej prokuratury celem wykonania czynności procesowych. Policjanci w sprawie wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku.
Sprawcy tego  zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 20 lat.

(red./KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!