AktualnościHALO MORĄG

Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo

Kierująca osobowym fordem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta podróżowała z trzema pasażerami a podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Wczoraj (28.08.2023r.) około godziny 16:00 w miejscowości Markowo w gminie Morąg policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie 38 letnia kierująca samochodem marki ford nie zachowała należytej ostrożności na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad swoim pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo.

Kobieta podróżowała z trzema pasażerami. W zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń ciała.

W związku ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym, funkcjonariusze nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 1500 zł jednak kobieta skorzystała z przysługującego prawa do domowy przyjęcia mandatu karnego.

W trakcie kontroli okazało się również, że kierująca nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci obligatoryjnie sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu. Teraz 38 letnia kobieta będzie tłumaczyć się przed Sądem.

Pomimo surowych konsekwencji prawnych oraz wysokich grzywien, niestety na drogach naszego powiatu wciąż nie brakuje osób, które decydują się kierować bez dokumentu uprawniającego. Osoba nie posiadająca uprawnień do kierowania na drodze jest poważnym zagrożeniem. Jakie są konsekwencje tak nieodpowiedzialnego postępowania ?

Kierowca, który nie jest uprawniony do kierowania pojazdem mechanicznym a spowodował zdarzenie drogowe – w konsekwencji jest obciążany kosztami odszkodowania za wyrządzone szkody.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjant obligatoryjnie kieruje wniosek o ukaranie do sądu wobec osoby, która zdecydowała się kierować pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Następnie Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nawet do 30.000 złotych. Sąd obligatoryjnie orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres od 6 miesięcy nawet do 3 lat.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!