Warmia i Mazury

Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu. Nowy e-book z przepisami od NFZ

Sięgnij po najnowszy e-book od NFZ „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu”. Znajdziesz w nim inspirujące przepisy, które zmieniają tradycyjne potrawy w lekkie i zdrowe wersje. Zbiór pomysłów na tradycyjne smaki świątecznych potraw, które nie wymagają wielogodzinnych przygotowań.

Święta to czas wspomnień, radości i pysznych potraw. Zanim rozbłysną lampki na choince, a na wigilijnym stole zagości 12 tradycyjnych potraw zwykle trzeba się napracować.

Są potrawy, które od lat goszczą na wigilijnym stole, a ich receptury są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto urozmaicić je sięgając po zdrowsze rozwiązania.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował e-book, który pomoże w przyrządzeniu świątecznych potraw w zdrowszym wydaniu, bez wielogodzinnych przygotowań w kuchni.

E-book „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniuotwiera się w nowej karcie to zbiór przepisów z pomysłami na nowe, zdrowsze wersje tradycyjnych dań świątecznych. Są w nim propozycje prostych i aromatycznych potraw, idealnych do przygotowania w tym wyjątkowym czasie. Ten kulinarny przewodnik jest dla każdego, kto szuka inspiracji na odżywcze wersje świątecznego menu.

E-book „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu”otwiera się w nowej karcie

Tradycyjne receptury w lżejszej oprawie

W e-booku można zaleźć przepisy na szybkie i zdrowe świąteczne przepisy. Każdy przepis zawiera:

dokładną gramaturę

kaloryczność dania

rozkład makroskładników

czas przygotowywania

stopień trudności.

Na liście przepisów znalazły się między innymi: pełnoziarniste pierogi, pieczony karp, barszcz czerwony z domowymi uszkami czy żytnie pierniki, kulebiak oraz ciasta, pierniki i sernik bez cukru.

Odkryj nowe smaki świąt!

Wypróbuj wyjątkową kolekcję zdrowych przepisów, dzięki którym stworzysz wyjątkowe potrawy na nadchodzące święta. Zamieściliśmy propozycje na zdrowe wytrawne i słodkie dania dla dorosłych i dzieci – świąteczne smaki, które kochają wszyscy.

E-book Świąteczne smaki w zdrowym wydaniuotwiera się w nowej karcie znajdziesz na stronie diety.nfz.gov.pl, w zakładce E-booki. Przeglądaj przepisy jak Ci wygodnie – na komputerze, tablecie, telefonie. Możesz też wydrukować nasz kulinarny przewodnik po świątecznych smakach.

Zdrowe menu od Diet NFZ

Diety NFZ to portal, który promuje zdrowe nawyki i wspiera osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniego menu. Na stronie diety.nfz.gov.pl znajdziesz też:

e-booki z inspiracjami na sezonowe potrawy na każdą porę roku

filmy edukacyjne o prawidłowym odżywianiu

plany żywieniowe oparte na diecie DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension –dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia).

(NFZ Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!