AktualnościHALO MORĄG

Sygnalizacja świetlna na DW 527 na odcinku Morąg – Łukta

Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej DW 527 na odcinku Morąg – Łukta. W związku z tym na terenie budowy pojawiła się sygnalizacja świetlna. Przypominamy o obowiązujących zasadach w czasie jej działania.

W związku z rozpoczęciem prac przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 527 na poszczególnych odcinkach kierowcy napotkają ustawione sygnalizatory świetlne. Ustawione przez drogowców znaki zmieniają swoje położenie zgodnie z postępem wykonywanych prac. W ostatnim czasie policjanci pełniący służbę na drodze odnotowali wykroczenia polegające na niestosowaniu się kierowców do sygnalizacji świetlnej i wjazd na odcinek pomimo światła czerwonego. Niecierpliwość kierujących może okazać się dość kosztowna i skutkować wzbogaceniem się o punkty karne.

Prawidłowe oznakowanie dróg podczas remontu wpływa na bezpieczeństwo pracujących budowlańców, jak i kierowców. Jeśli na drodze wprowadzono ruch wahadłowy, który ze względów organizacyjnych nie jest kierowany przez osobę uprawnioną do kierowania, stosuje się tymczasową sygnalizację świetlną, kierowaną na zasadzie tzw. wahadła.

Przypominamy

Nadawany sygnał czerwony oznacza dla kierującego zakaz wjazdu za sygnalizator.
Zatrzymanie pojazdu wynikające z nadawanego sygnału powinno nastąpić przed linią zatrzymania P-14, a w razie jej braku – przed sygnalizatorem.

W sytuacji, w której kierowca kompletnie ignoruje przepisy i pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się, przejeżdża na czerwonym świetle, zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 15 punktami karnych.

Dla mniej niecierpliwych kierowców zalecamy wykorzystanie dróg alternatywnych omijających teren budowy.

(KPP Ostróda/ fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!