AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

„Tango Fogg” w Morągu 1 sierpnia

Już 1 sierpnia br. w Morąskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncerty „Tango Fogg” . Jest to projekt, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu.

Grupa pokazała się również publiczności min. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.

Piosenki wykonywane w trakcie koncertu „Tango Fogg” są autorstwa polskich kompozytorów (m.in. Jerzy Petersburski, Artur Gold) i poetów (m.in. Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga – cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.

„Tango Fogg to interesujące interpretacje,

ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje.

Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza,

że choć świeża i oryginalna, w niczym

nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych

przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć

piękno szlagierów z tamtych lat.

Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne.”

                                                                     Michał Fogg 

Projekt „Tango Fogg” wygrał konkurs stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Zespół jest też laureatam prestiżowej nagrody „Złotego Liścia Retro 2015” XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Zespół przygotował również program z piosenkami patriotycznymi. W tych koncertach „Tango Fogg” przeistacza się w „Brygadę Tango”…

Ponadto zespół wspiera ideowo i finansowo Stowarzyszenie Wspierania Sztuki Edukacji i Terapii ArteFakt, grywając koncerty charytatywne dla osób społecznie wykluczonych oraz przeznaczając część tantiemów na cele stowarzyszenia.

Wejście na koncert w Morągu będzie bezpłatne, ponieważ wydarzenia finansowo wspiera Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

(red./fot. arch. Tango Fogg)

error: Nie kopiuj!!!