AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

W morąskiej bibliotece otwarto Pracownię Orange

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu miało miejsce otwarcie kolejnej niesamowitej atrakcji skierowanej do naszej młodzieży. W nowym Dziale dla Młodzieży NASTKA poza literaturą młodzieżową, filmami, muzyką, grami na konsolę i grami planszowymi, można korzystać z konsoli PS5, 3 gamingowych laptopów, robotów Lofi, drukarki 3D, dodatkowo z gogli VR, plotera laserowego i maszyn do szycia.

W uroczystości, oprócz zaproszonych gości, uczestniczyła wspaniała, ambitna załoga naszej morąskiej biblioteki z dyrektor Elżbietą Dziubińską na czele, młodzież, która przy tej okazji wzięła udział w wykładzie na temat bezpiecznego korzystania z internetu i bezpiecznego grania. TO BARDZO WAŻNE ABY NIE POPAŚĆ W UZALEŻNIENIE.

– Dość przewrotnie, na otwarcie nowej pracowni wypchanej nowymi technologiami sprowadziliśmy Krzysztofa Piersę, pisarza i terapeutę uzależnień od elektroniki. Na spotkanie z profilaktyki zaprosiliśmy uczniów klas 6-8 z SP 3 i SP1. Pogadanka Krzyśka przypadła do gustu młodym słuchaczom, o czym świadczył ich aktywny udział w zajęciach i późniejsze długie rozmowy w kuluarach – mówią morąscy bibliotekarze.

– Pracownia Orange to nowe miejsce w morąskiej bibliotece. Dziękuję serdecznie grupie inicjatywnej za zaangażowanie: Karolinie, Paulinie, Roksanie i Kamilowi, dzięki Wam mamy połączenie tradycyjnej biblioteki z nowymi technologiami, obok mnóstwa książek znajdziecie roboty, drukarki 3D, laserowe plotery, wirtualną rzeczywistość i wiele innych nowości. Świat się zmienia, biblioteki również, a my bibliotekarze jesteśmy od tego, żeby nadążać za tymi zmianami i zaspokajać potrzeby lokalnej społeczności. I zapewniam, że książek też u nas nie zabraknie, ale znajdziecie i te tradycyjne i w firmie elektrycznej. Wybór należy do Was drodzy Użytkownicy morąskiej biblioteki. Do zobaczenia w Pracowni Orange – zaprasza Elżbieta Dziubińska.

Po częściach oficjalnych na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Był też czas na wypróbowanie możliwości Pracowni Orange, z czego młodzi chętnie skorzystali. Dzięki przekształceniu Czytelni dla Dorosłych w Dział dla Młodzieży NASTKA i otwarciu w nim Pracowni Orange to miejsce tętni życiem i odwiedza je średnio 80 osób dziennie.

Obecna na otwarciu zastępca Burmistrza Morąga Katarzyna Zarachowicz podziękowała i pogratulowała kadrze biblioteki wspaniałych pomysłów służących naszym mieszkańcom.

– Z dumą obserwuję rozwój i działania gminnej instytucji, której działalność jest wyjątkowa, jest wzorem dla innych. Zachęcam młodzież, aby przychodziła do biblioteki, aby korzystała z jej przestrzeni i zasobów i zachęcała znajomych i bliskich, bo w naszej bibliotece każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego  A ponieważ wszystko co robią morąscy bibliotekarze, robią dla naszych mieszkańców, odwdzięczcie się im swoją obecnością w ich wspaniałych progach – dodaje Katarzyna Zarachowicz.

(red./MBP Morąg/UM Morąg/ fot. UM Morąg/MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!