AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Za nami XXVII edycja Festiwalu MIRA 2023

W Morąskim Domu Kultury odbyła się XXVII edycja  Festiwal Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i Ekologicznej MIRA 2023, w ramach zadania publicznego „Rozwijanie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych”, zrealizowany ze środków Urzędu Miejskiego w Morągu. Obecna na przeglądzie zastępca Burmistrza Morąga Katarzyna Zarachowicz podziękowała i pogratulowała organizatorom oraz uczestnikom za trud przygotowania uroczystości i wyjątkowej muzycznej uczty.

Celem festiwalu była: popularyzacja piosenki harcerskiej, turystycznej i ekologicznej, prezentacja dorobku twórców piosenki harcerskiej i turystycznej, promowanie więzi rodzinnych, promocja miasta i gminy Morąg, integracja środowiska harcerskiego i propagowanie idei harcerskich, budowanie współpracy pomiędzy szkołami, przedszkolami miasta i gminy Morąg, a Hufcem ZHP Morąg.

Festiwal odbył się w kategoriach: solo, duety i zespoły.

Repertuar festiwalu to piosenki zuchowe, harcerskie, turystyczne, ekologiczne

i przyrodnicze. Każdy wykonawca przygotowuje piosenkę konkursową zgodną

z tematyką festiwalu.

– Dziękuję również za działalność morąskiego ZHP, za współpracę z morąskim samorządem i jego jednostkami. Gratuluję odważnym, zdolnym artystom wspaniałych występów, które wywołały fantastyczną atmosferę na widowni – powiedziała Katarzyna Zarachowicz, zastępca burmistrza Morąga.

(red./fot. UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!