KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

„Wojskowe Kina Plenerowe”

Historia Roja, Miasto 44, Karbala czy Dywizjon 303. Bitwa o Anglię – to filmy, które zaprezentowane zostaną w ramach „Wojskowego Kina Plenerowego”. Projekcje filmowe będą odbywały się w sobotnie wieczory do 4 września 2021 r.

„Wojskowym Kinom Plenerowym” będą towarzyszyły pikniki „Zostań Żołnierzem RP”, w ramach których zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy z wybranych jednostek Wojska Polskiego. Obecni będą żołnierze wojsk operacyjnych, „Terytorialsi”, a także rekruterzy, którzy będą zachęcać do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. W wybranych miastach pojawią się także wojskowi muzycy z orkiestr wojskowych, a także żołnierze, którzy zaprezentują wybrane elementy szkoleniowe, w tym musztrę paradną.

Nie zabraknie również wojskowej grochówki. Będzie można spróbować chleba z polowej piekarni.   Zachęcamy do udziału, zwłaszcza tych, którzy zastanawiają się nad wyborem swojej drogi zawodowej. Udział w wydarzeniu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie okazja, aby zgłębić swoją wiedzę na temat wojska i porozmawiać z żołnierzami o służbie wojskowej.

Na wybranych piknikach będą funkcjonowały punkty szczepień przeciw COVID-19, w których podawany będzie preparat firmy Johnson & Johnson podawany w jednej dawce.

Gotowi na kino pod chmurką? Jeśli szukacie pomysłu na letni wieczór to koniecznie zobaczcie listę miast, do których zawita „Wojskowe Kino Plenerowe”:

    24.07. Witnica, Park Drogowskazów, ul. Moniuszki;

    31.07. Wadowice, Stadion Miejski;

    7.08. Jurata, AMW Rewita;

    7.08. Giżycko, Plaża Miejska przy Porcie Żeglugi Mazurskiej Giżycko;

    14.08. Rypin, teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Sportowa;

    14.08. Kluczbork, Rynek przy Ratuszu;

    14.08. Strzelce, plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Leśna 1;

    15.08. Koziegłowy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniazdowie, ul. Lipowa 8;

    15.08. Solina, AMW Rewita;

    15.08. Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego, al. Jerozolimskie 3;

    21.08. Chełm, Park Miejski;

    28.08. Krotoszyn, ul. Sportowa;

    3.09. Łomża, Park im. Jana Pawła II, ul. Wyszyńskiego;

    4.09. Recz, Park Miejski;

    4.09. Pawłów, plac obok Urzędu Gminy w Pawłowie.

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!