AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Załóż konto na Platformie Usług Urzędu Miejskiego w Morągu

Czy wiesz, że …  Już dziś możesz sprawdzić i uregulować swoje zobowiązania wobec urzędu on – line.  Masz już konto? Możesz je założyć za pomocą profilu zaufanego. Mając już konto będziesz miał podgląd i możliwość dokonania płatności swoich należności i zobowiązań z tytułu podatków i opłat lokalnych – https://eurzad.morag.pl/.

Logowanie i strona główna

Pierwszym ekranem jaki zobaczymy po uruchomieniu aplikacji jest ekran logowania. Wygląd strony logowania do aplikacji eInteresant składa się z kilku elementów takich jak:

Logo lub herb gminy,

Nazwa odbiorcy aplikacji,

Opcja wyszukaj,

Opcja zmiany kontrastu,

Opcja zmiany rozmiaru czcionki,

Menu modułów aplikacji,

Formularza logowania,

Przycisku prowadzącego do strony głównej,

Przycisku prowadzącego do usług,

Przycisku prowadzącego do rejestracji użytkownika,

Stopka, która zawiera informację o wersji aplikacji i może zawierać dodatkowe informacje.

Wygląd strony logowania może różnić się od stron logowania innych gmin.

Logowanie

Do aplikacji można się zalogować na dwa sposoby. Pierwszą i zalecaną metodą odbywa się za pomocą logowania przez konto login.gov.pl.

Aby zalogować się tą metodą należy kliknąć przycisk [login.gov.pl], następnie zostaniemy poinformowani o przetwarzaniu danych.

Wybierając opcję [Akceptuj] zostajemy przekierowani na stronę login.gov.pl i po zalogowaniu się na stronie wrócimy do aplikacji eInteresanta jako zalogowany użytkownik.

Drugą metodą logowania jest logowanie standardowe. Na panelu logowania wybieramy opcję [Logowanie standardowe].  Pojawią się pola do wpisania loginu i hasła. Dodatkowo dostępna będzie też opcja przypomnienia hasła.

Strona główna

Po prawidłowym logowaniu do aplikacji  zostaniemy przekierowani na stronę główną. Na ekranie strony prezentowane są informacje o saldzie zobowiązań użytkownika względem jednostki organizacyjnej (urzędu gminy), nadchodzące wydarzenia i płatności oraz odnośniki do poszczególnych usług. Dodatkowo na górnym pasku dostępne jest:

zarządzanie profilem,

opcja wylogowania,

koszyk,

powiadomienia.

Zobowiązania użytkownika względem jednostki oraz saldo zobowiązań są prezentowane, jeżeli została potwierdzona tożsamość użytkownika w jednostce (urzędzie gminy). Informacja o płatnościach zawierają termin, kwotę, nazwę rodzaju zobowiązania. Zobowiązania na liście prezentowane są zgodnie z terminem płatności, przy czym zobowiązania z nieprzypisanym terminem płatności, takie jak koszty upomnienia lub wezwania do zapłaty, prezentowane są na początku listy.

Jeżeli w saldzie zobowiązań prezentowana jest wartość ujemna, oznacza to łączną nadpłatę w zobowiązaniach względem jednostki.

Wraz z najbliższymi terminami płatności lista zawiera nadchodzące wydarzenia, takie jak umówione spotkania użytkownika z pracownikami urzędu, które podobnie jak płatności są prezentowane w kolejności zgodnie z ustalonym terminem.

Lista nadchodzących wydarzeń i płatności zawiera łącznie do pięciu najbliższych wydarzeń i płatności z uwzględnieniem płatności z przekroczonym terminem, które prezentowane są czerwonym kolorem.

Po wybraniu przycisku [Zobowiązania] system zaprezentuje ekran z pełną listą wszystkich zobowiązań wraz z ich szczegółami, który zostanie omówiony w rozdziale 5. Płatności.

Jeżeli użytkownik zarejestrował na swoim koncie w aplikacji podmiot prawny (firmę), który następnie został zautoryzowany przez urząd i powiązany z systemami dziedzinowymi urzędu, informacje o nadchodzących wydarzeniach i płatnościach zostaną rozszerzone o płatności tego podmiotu i obok salda zobowiązań użytkownika zostanie zaprezentowane saldo zobowiązań. Po wybraniu przycisku [Zobowiązania] zostanie zaprezentowany ekran z listą i szczegółami zobowiązań podmiotu.

W przypadku, gdy użytkownik zarejestrował i potwierdził w urzędzie dane kolejnych podmiotów prawnych, może przeglądać ich salda posługując się przyciskami w postaci dodatkowych strzałek obok nazwy podmiotu.

Jeżeli użytkownik ma powiązane konto z więcej niż jedną jednostką urzędu, wtedy może przeglądać informacje dotyczące salda oraz nadchodzących wydarzeń i płatności w kontekście tych jednostek, o ile wyraził zgodę na przetwarzanie przez nie jego danych (przy czym obowiązkowe jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez co najmniej jedną jednostkę urzędu). Wyboru jednostki, w kontekście której chce przeglądać informacje o saldzie swoich zobowiązań bądź swoich podmiotów prawnych, dokonuje – podobnie jak w przypadku wyboru firmy – posługując się przyciskami obok nazwy jednostki.

Dane o nadchodzących wydarzeniach i płatnościach są prezentowane łącznie ze wszystkich jednostek w kolejności przypisanego terminu, z limitem do pięciu pierwszych wydarzeń/płatności.

W przypadku braku do prezentacji informacji o saldzie i nadchodzących wydarzeniach i płatnościach, wynikających również z braku potwierdzenia danych użytkownika bądź potwierdzenia danych jego podmiotów prawnych, system prezentuje stosowny komunikat.

Więcej informacji (instrukcja użytkownika): https://eurzad.morag.pl/about/instructions

(red./UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!