AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 15 marca 2020 r.

W związku z trwającymi nadal pracami modernizacyjnymi na odcinku Olsztyn – Gutkowo POLREGIO będzie prowadziło na tej trasie autobusową komunikację zastępczą dla podróżnych jadących w kierunku Elbląga.

Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały pomiędzy stacją Olsztyn Główny a stacją Gutkowo, skąd podróżni będą mogli już kontynuować podróż pociągiem. Rozkład jazdy został skonstruowany tak, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli skutki prowadzonych przez zarządcę infrastruktury prac remontowych.

Ponadto autobusowa komunikacja zastępcza będzie funkcjonowała w dniach 20 – 28 kwietnia na odcinku Olsztyn Główny  – Olsztynek. Wstrzymanie ruchu pociągów konieczne jest ze względu na przeprowadzenie napraw nasypu graniczącej z torowiskiem drogi.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

Od 30 marca samoloty z Szyman będą odlatywać według nowego, wiosennego planu lotów, w związku z czym pociągi POLREGIO na linii Olsztyn Główny – Szymany Lotnisko – Olsztyn Główny również będą kursowały w zmienionych godzinach.

– Za każdym razem staramy się skonstruować rozkład tak, aby nasi podróżni docierali na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem przed odlotem oraz aby mogli skorzystać z naszych połączeń po przylocie do Szyman – mówi Elżbieta Załuska, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Zakładu POLREGIO.

Nowy rozkład kursowania pociągów do portu lotniczego wpisuje się w plan lotów. Pociągi POLREGIO będą przyjeżdżały z odpowiednim wyprzedzeniem przed odlotami i odbierały podróżnych po wszystkich przylotach. Tak precyzyjna konstrukcja rozkładu nie zawsze jest możliwa, głównie ze względu na ograniczenia techniczne przejazdu, jakie powstają na jednotorowej linii kolejowej.

Przypominamy, że cena podstawowa jednorazowego biletu na trasie Olsztyn Główny – Szymany Lotnisko – Olsztyn Główny wynosi 10 zł. Pociąg pokonuje trasę w 55 minut.

(POLREGIO sp. z o. o. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie)

error: Nie kopiuj!!!