AktualnościKULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Artystyczne Spotkanie Młodzieży

W ośrodku Baltic Resort w Darłówku realizowany był projekt pod nazwą Artystyczne Spotkanie Młodzieży. Organizatorem projektu było Stowarzyszenie Przyjaciół i Miłośników Tańca z Elbląga, a uczestnikami były dzieci oraz młodzież z Polski i Niemiec. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży dzięki której podczas pobytu uczestnicy mogli skorzystać z bogatej oferty wykorzystując różne formy ekspresji, rozwijające kreatywność i umiejętności twórcze uczestników.

Realizowane były: warsztaty taneczne, muzyczne, teatralne, zajęcia integracyjne. W trakcie realizacji wydarzeń wdrażane były eksperymenty artystyczne umożliwiające uczestnictwo oraz integracje przedstawicieli różnych grup społecznych i wiekowych.

Głównym celem zadania była organizacja wspólnych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży z Polski i Niemiec, które łącza edukacje, rekreacje i sport. Poprzez wspólnie spędzony czas i odpowiednio przygotowany program zajęć realizatorzy zadań projektu jeszcze bardziej starali się zintegrować młodych ludzi, których łączy wspólna pasja. Wizyta naszych przyjaciół z Niemiec była kontynuacja wspólnie przepracowanego spotkania, który odbył się w Polsce, w Darłówku w zeszłym roku. Dzięki kolejnemu spotkaniu a także uczestnictwo nowych osób z innych miast niemieckich młodzież miała okazje doskonalić swój warsztat artystyczny jak również nabywać nowe umiejętności i wymieniać doświadczenia. Poprzez udział w zajęciach warsztatowych polegających na wyrażaniu emocji uczestnicy ćwiczyli międzykulturowe porozumienie poprzez ruch, gest, emocje i inne środki wyrazu pozasłownego. Różne doświadczenia członków spotkania pochodzących z różnych grup kulturowych wpłynęły wzbogacąjąco i inspirująco na tworzone wspólnie elementy artystyczne. Dodatkowo uczestnicy projektu mogli ćwiczyć komunikacje w języku niemieckim, polskim i angielskim oraz poznać urokliwe miejsca i zabytki naszego regionu. Służyć temu miały miejsce wspólne zajęcia integracyjne oraz wycieczki krajoznawcze.

(Stowarzyszenie Przyjaciół i Miłośników Tańca z Elbląga)

error: Nie kopiuj!!!