AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – święta

Zapraszamy na świąteczne wydanie wspólnej akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu i portalu mediagroupinfo.pl.

Czytelnia dla Dorosłych

Abalone / Michel Lalet, Laurent Levi.

Abalone to wyjątkowo wciągająca gra logiczna, która mimo bardzo prostych zasad potrafi wciągnąć na długie godziny. Polega ona na tym, że dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. „Abalone” otrzymała wiele nagród, między innymi: prestiżowe wyróżnienie Mensa Select – przyznawane wybitnym grom planszowym wyróżniającym się estetyką wykonania, oryginalnością mechaniki i wartościami intelektualnymi, czy też Nagrodę Imagination Gaming,  która przyznawana jest grom z całego świata angażującym zarówno dzieci, jak i całą rodzinę.

Oddział dla Dzieci

Wigilia Małgorzaty / India Desjardins ; ilustracje Pascal Blanchet; tłumaczenie Jadwiga Jędryas

Małgorzata jak co roku spędza Wigilię samotnie. Tak jej wygodnie. Rodzinne święta ją męczą, zresztą w ogóle nie wychodzi już z domu – ma ponad osiemdziesiąt lat, a na zewnątrz czai się tyle niebezpieczeństw… Właśnie zamierza usiąść do kolacji przed telewizorem, gdy nagle zdarza się coś, co odmieni te święta – i wszystkie następne dni…
Magia tej niezwykłej historii przekracza granice wieku – choć jej subtelny urok w pełni docenią przede wszystkim dorośli.
Książka nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie ilustracji książkowej – BolognaRagazzi 2014.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

Dziecko znikąd / Christian White

Literacki debiut Christiana White, za który otrzymał nagrodę Victorian Premier’s Literary Award 2017 za najlepszy nieopublikowany manuskrypt.
Bohaterką powieści jest Kimberly Leamy, trzydziestoletnia fotografka mieszkająca w Melbourne w Australii. Pewnego dnia w kawiarni przysiada się do niej tajemniczy Amerykanin, który twierdzi, że kobieta jest zaginioną w niewielkim amerykańskim miasteczku 28 lat temu dziewczynką – Sammy Went. Kim nie wierzy mu, jednak podobieństwo do zaginionej dziewczynki ze zdjęcia nie pozwala jej zapomnieć o dziwnej sprawie. Ciekawość bierze nad nią górę i Kim zaczyna szukać dokładniejszych informacji o tajemniczym zniknięciu Sammy. Niedługo okazuje się, że Amerykanin to Stuart Went, brat Sammy, który namawia ją na podróż do Stanów i podjęcie próby rozwiązanie zagadki jej porwania…

error: Nie kopiuj!!!