Charytatywny Bieg Belfrów IV dla Mai z Morąga
Jeśli jesteś pracownikiem placówki systemu oświaty i/lub posiadasz wykształcenie pedagogiczne/ nauczycielskie, weź udział w IV edycji charytatywnego Biegu Belfrów. Cały dochód pochodzący z zakupu pakietów przekazany będzie na pokrycie kosztów rehabilitacji Mai Gajewskiej z Morąga.
Kiedy?
Od 1 do 31 maja 2023 r.
Jak?
Wirtualnie, w wybranym przez Ciebie miejscu.
Dla kogo?
Dla nauczycieli, pedagogów, osób pracujących w placówkach oświatowych, poradniach PP, bibliotekach, ośrodkach doskonalenia nauczycieli itp.
Tylko bieg?
Nie! Bieg, jazda rowerem, spacer – możesz wybrać dowolną dyscyplinę lub wszystkie i powalczyć o tytuł Iron Teachera.
Wybierz jedną z trzech dyscyplin:
spacer – minimum 6 km
bieg – minimum 6 km
jazda rowerem – minimum 12 km
…lub zdobądź tytuł Iron Teachera; wykonaj trzy aktywności i pokonaj łącznie 66 km:
spacer – minimum 12 km
bieg – minimum 18 km
jazda rowerem – minimum 36 km
Zrealizuj swój cel między 1 a 31 maja. Na adres bieg@rewers.edu.pl wyślij zdjęcia pokonanej trasy (z dowolnej aplikacji), które pokażą jej przebieg, rodzaj aktywności i przebytą odległość.
Otrzymasz unikatowy medal Biegu Belfrów oraz, w zależności od wybranego pakietu, koszulkę, a nawet statuetkę Iron Teachera.
Koszt pakietu podstawowego (medal): 40 zł
Koszt pakietu rozszerzonego (medal+koszulka): 80 zł
Koszt pakietu podstawowego Iron Teacher (medal+statuetka): 80 zł
Koszt pakietu rozszerzonego Iron Teacher (medal+statuetka+koszulka): 120 zł
Zapisz się indywidualnie lub zorganizuj Bieg Belfrów w swojej placówce
Bieg Belfrów do doskonała okazja do integracji zespołu każdej szkoły czy przedszkola.
Przygotujemy i przyślemy kurierem zestawy startowe przed biegiem, tak aby uczestnicy mogli wystąpić z numerami startowymi (ewentualnie w koszulkach), a na mecie otrzymać medale.
Zbierz grupę współpracowników i zgłoś zespół przez naszą stronę https://biegbelfrow.pl/ lub e-mailem: bieg@rewers.edu.pl
Do kogo adresowana jest pomoc?
Poznajcie Maję Gajewską z Morąga, małą 6-letnią bohaterkę, która z uśmiechem wita każdy dzień. Dziewczynka zmaga się z wieloma chorobami. Jedną z nich jest zespół potrójnego chromosomu X. Schorzenie to obejmuje mnogie wady wrodzone, chorobę nerek, wzroku i słuchu, tricefalopatię, a także anomalię szkieletową – ukryty niedowład prawostronny. Na domiar złego Maja ma uszkodzony centralny układ nerwowy, w wyniku czego zmaga się z padaczką. Aby żyć tak jak jej rówieśnicy, dziewczynka wymaga ciągłej opieki specjalistów.
Dzięki rehabilitacjom, które kontynuuje od 3 miesiąca życia, obecnie jest w stanie samodzielnie siedzieć i chodzić. Fizjoterapeuta pracuje z dziewczynką również nad zaburzeniem równowagi, wzmożonym napięciem mięśniowym, osłabieniem mięśni brzucha, a także płaskostopiem i krzywicą kolan. Opóźniony rozwój mowy u małej bohaterki wymaga stałej terapii logopedycznej. Regularne spotkania z logopedą przynoszą już widoczne efekty i łagodzą nadwrażliwość oralną. Maja potrzebuje także rehabilitacji oczu, zez przeszkadza jej w skupieniu wzroku i wymaga od niej ciągłego noszenia okularów. Choć zaburzenia, z jakimi zmaga się dziewczynka, mocno ją ograniczają, nie traci ona pogody ducha. Stara się realizować swoje pasje, kocha muzykę, lubi jazdę na rowerze, rymowanki i książeczki. Rodzice Mai starają się sprostać każdemu wydatkowi, jaki wiąże się z kosztami leczenia, ciężko jest jednak to wszystko zbalansować, kiedy jedynym żywicielem rodziny jest ojciec. Mama każdego dnia sprawuje opiekę nad dziewczynką.
Cały dochód pochodzący z zakupu pakietów przekażemy na pokrycie kosztów rehabilitacji Mai.
Szczegóły dotyczące biegu znajdują się pod linkiem:
(red.)