AktualnościWarmia i Mazury

Marszałek G. Brzezin otrzymał prezydenckie odznaczenie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu  terytorialnego. Wśród odznaczonych znalazł się Gustaw Marek BRZEZIN, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonała Minister Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP, podczas uroczystości zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, związanej z Dniem Samorządu Terytorialnego.

 Wczoraj, 27 maja minęło 300 lat od kiedy po raz pierwszy odbyły się wolne wybory do rad gmin

– Przez ten czas Samorząd stał się nierozerwalnym elementem naszego ustroju. Jest istotnym czynnikiem rozwoju społecznego i gospodarczego, przyniósł zrozumienie idei społeczeństwa obywatelskiego i potrzebę aktywności na rzecz lokalnego środowiska. Dziś z całą mocą należy stwierdzić, że system samorządowy w Polsce sprawdził się i znalazł powszechną akceptację społeczną. Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom Samorządowcom z #WarmiaMazury za aktywność, profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie, gratuluję osiągnięć. Życzę Państwu dużo wytrwałości przy realizowaniu kolejnych zadań, satysfakcji z pracy dla dobra lokalnej społeczności, wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności osobistej – mówi Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

(red./fot. KPRP)

error: Nie kopiuj!!!