Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

W miniony weekend policjanci ostródzkiej drogówki odnotowali 6 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca.

Za nami kolejny weekend listopada. Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 6 niegroźnych kolizji drogowych. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca.

W sobotę (27.11.21) na ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie kierujący volkswagenem podczas wykonywania manewru ruszania do przodu przez pomyłkę włączył bieg wsteczny zamiast pierwszego i uderzył tyłem swojego pojazdu w zaparkowany prawidłowo inny samochód. Mężczyzna po tym fakcie odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało przyczyną takiego zachowania 37-latka był stan nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Mężczyzna stracił prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Przed sądem tłumaczyć się będzie również kierujący volkswagenem mężczyzna, który w niedzielę (28.11.21) w Morągu zdecydował się prowadzić pojazd z blisko promilem alkoholu w organizmie.

20-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!