Warmia i Mazury

Powiatowe obchody Święta Policji 2023 w Ostródzie

Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W wydarzeniu wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. Przybyli również przedstawiciele władz samorządowych, delegaci zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

24 lipca to dzień szczególny dla wszystkich policjantów oraz pracowników cywilnych policji. Tego dnia w 1919 roku Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej, powołana została Policja Państwowa jako organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny.

Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W wydarzeniu wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. Wśród zaproszonych gości przybyli również przedstawiciele władz samorządowych, delegaci zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

Zgodnie z policyjnym ceremoniałem uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku nadisnp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wystąpił mł. insp. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie, który w swoim wystąpieniu zwrócił się do przybyłych gości. Skierował także bezpośrednie słowa do swoich podwładnych – ,,(..) koleżanki i koledzy, co dzień podziwiam Was jak umiejętnie godzicie życie zawodowe z osobistym i rodzinnym oraz zdaje sobie sprawę z tego, że dzieje się to często kosztem wielu wyrzeczeń.  Waszym rodzinom i bliskim dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie w wielu trudnych chwilach, które są nieodłącznym elementem służby w Policji. Świadomość, że ktoś się o Nas martwi i czeka na Nas w domu dodaje nam otuchy i motywacji do działania (..)”.

W dalszej części przyszedł czas na odznaczenia i awanse.

W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 45 policjantów, którym akty mianowania osobiście wręczył nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Ponadto, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorowano jednego policjanta Brązową Odznaką ,,Zasłużony Policjant’’. Odznaczenie to nadawane jest w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi funkcjonariusz przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Wiele ciepłych słów i życzeń dla Komendanta oraz policjantek, policjantów i pracowników cywilnych ostródzkiej policji padło ze strony pana nadinsp. Tomasza Klimka. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, podziękował podległym mu funkcjonariuszom za trud i sumienną służbę oraz za zaangażowanie w codzienną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostródzkiego. Słowa podziękowania skierowane zostały również do rodzin funkcjonariuszy, za ich cierpliwość i wsparcie.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów, osoby przybyłe na plac Starostwa Powiatowego mogły z bliska obejrzeć radiowozy i motocykle policyjne oraz poznać sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dla najmłodszych gości, policjanci przygotowali stanowiska w których dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, wziąć udział w licznych grach i zabawach oraz przywitać się z sierżantem Bobrem wykonując pamiątkowe zdjęcie. Wśród przygotowanych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, który uzmysławiał jak ogromne znaczenie w codziennym poruszaniu się samochodem mają pasy bezpieczeństwa. Nie zabrakło również obecność stoiska promocyjnego, dzięki któremu uczestnicy posiadali możliwość uzyskania niezbędnych informacji dotyczących rekrutacji do służby w policji.

Odznaczonemu i awansowanym policjantom serdecznie gratulujemy !

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!