Warmia i Mazury

Ranił znajomego nożem. Usłyszał zarzut

Zarzut uszkodzenia ciała usłyszał 41- latek, który w trakcie kłótni ze znajomym ranił go nożem w okolice policzka i szyi. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Zdrowiu i życiu pokrzywdzonego nic nie zagraża.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (28.02) w nocy. 41- latek wraz z pokrzywdzonym spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni i szarpaniny, w trakcie której podejrzany sięgnął po nóż do masła i ranił kolegę w policzek i szyję. Mężczyzna potrzebował pomocy lekarskiej. Na szczęście okazało się, że rany nie zagrażają jego życiu ani zdrowiu.

41- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Złożył również wyjaśnienia w tej sprawie. Jak tłumaczył, był pod wpływem alkoholu. Kiedy wraz ze znajomym mieli kłaść się spać wywiązała się między nimi sprzeczka słowna a następnie doszło do szarpaniny. Nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Za popełnione przestępstwo podejrzany odpowie przed sądem. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. (KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!