AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Rozmawiali na temat dofinansowania z Programu „Czyste Powietrze”

Burmistrz Morąga z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zorganizowali spotkanie informacyjne, podczas którego zainteresowani mieszkańcy gminy mogli poznać szczegóły dotyczące dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbyło się 15 czerwca 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Morągu.

Prowadzącym był doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Podczas spotkania przedstawione zostały założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania, jak również zagadnienia związane z przygotowaniem i składaniem wniosków oraz rozliczaniem przedsięwzięć.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub ,dzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie w ramach Programu „Czyste Powietrze” można uzyskać na: • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa). • wymianę starego pieca (węgiel, drewno) na ekologiczne źródło ciepła (pompy ciepła, piec na pellet o podwyższonym standardzie, koc. gazo, kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne), • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, • ocieplenie ścian, stropu, podłóg, przegród budowlanych, • wymianę okien, drzwi, bramy garażowej, • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, • mikroinstalację fotowoltaiczną. Na spotkaniu dodatkowo można  było otrzymać informacje dotyczące Programu „Ciepłe Mieszkanie”, który skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli lokali mieszkalnych budynków wielorodzinnych.

(red./UM Morąg/fot. UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!