Warmia i Mazury

Taniej po Warmii i Mazurach z PKP Intercity – przewoźnik obniża ceny biletów okresowych!

1 września PKP Intercity wprowadza obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych w województwie warmińsko-mazurskim. Upust obejmie w sumie 53 odcinki, na których ceny spadną nawet o 136 zł. W tym województwie największa zniżka sięgnie ponad 50 procent.

PKP Intercity wchodzi w nowy rok szkolny z dużymi obniżkami cen biletów miesięcznych. W ten sposób narodowy przewoźnik chce zachęcić kolejnych pasażerów do wybierania najbardziej ekologicznego środka transportu jakim jest kolej. Aby zachęcić podróżnych do korzystania z kolei, PKP Intercity postanowiło uatrakcyjnić ceny biletów okresowych w województwie warmińsko-mazurskim. W efekcie wprowadzono zniżki na 53 odcinkach.

Na dużych zniżkach skorzystają mieszkańcy Olsztyna, którzy regularnie podróżują do Torunia. Od 1 września mogą oni przemieszczać się między tymi dwoma miastami o 115 zł taniej względem starej ceny biletu miesięcznego. Dużej zmianie ulegnie także wartość biletu miesięcznego na odcinku Olsztyn Główny – Kowalewo Pomorskie. Pasażerowie poruszający się na tej trasie zapłacą o 82 zł mniej. W związku ze zmianami o 67 zł spadnie też cena biletu miesięcznego na trasie Ostróda – Toruń Główny.

Taniej w całej Polsce

Obniżki cen biletów okresowych obejmują 15 województw. Zakres obniżek jest bardzo szeroki, wynosi od 1 zł do 239 zł i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Z nowych cen ucieszą się również pasażerowie z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego, którzy będą mogli na niektórych odcinkach liczyć na obniżki przekraczające 50%. Z jeszcze wyższych upustów skorzystają pasażerowie z trzech województw: świętokrzyskiego, pomorskiego i podkarpackiego gdzie obniżki biletów sięgną nawet 60% na niektórych odcinkach. Obniżka ma znacząco poprawić sprzedaż biletów miesięcznych i wypełnić składy, szczególnie w dni pracujące, kiedy pasażerów jest zwykle mniej.

Zniżki powyżej 100 zł na 190 odcinkach

Na 190 odcinkach PKP Intercity skala obniżki biletów waha się między 100 a 239 zł, a w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50-99 zł. Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk – Trójmiasto. Zapłacą oni za bilet miesięczny aż o 239 zł mniej. Jednak wysokie upusty wprowadzono także na trasach: Rzeszów Główny – Przemyśl, gdzie cena biletu spadła o 146 zł, Skarżysko Kamienna – Kielce, ze zniżką na poziomie 117 zł, czy Olsztyn Główny – Toruń, z upustem rzędu 115 zł. Największy procentowy spadek ceny biletu miesięcznego objął odcinek Skarżysko Kamienna – Suchedniów, gdzie obniżka sięgnie 69%, co w przeliczeniu na kwotę daje 184 zł obniżki.

(PKP Intercity)

error: Nie kopiuj!!!