Warmia i Mazury

Zaproszenie do udziału w konkursie pn. „Śnieżny dekalog”

Kolejna edycja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest inna niż dotychczas, to za sprawą epidemii koronawirusa na świecie. W głównej części przeniosła się do internetu, gdzie policjanci promują bezpieczne zachowania podczas sezonu zimowego poprzez media społecznościowe oraz dostępne strony internetowe jednostek organizacyjnych Policji. Aby urozmaicić dzieciom i młodzieży ten trudny czas, przygotowany został dla nich konkurs, który ma za zadanie promować bezpieczny sposób poruszania się po stoku podczas jazdy na nartach i snowboardzie.

Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Partnerami akcji są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU. Powyższa inicjatywa została także wpisana do Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

W ramach tegorocznej akcji został również ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promujący bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria I – wiek: 5-10 lat,

kategoria II – wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

Gorąco zapraszamy do udziału w zimowym konkursie pn. „Śnieżny dekalog”, w którym hasło „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest zawsze aktualne. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Partnerów akcji.

Więcej na ten temat na stronie Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku ►

Zapraszamy również do obejrzenia spotu filmowego, który został przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Śremie w związku z promocją akcji informacyjno-edukacyjnej oraz konkursu dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog”.

(Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji / Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie)

error: Nie kopiuj!!!