Warmia i Mazury

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem w 2020 odwołana

Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem informuje, że w trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości odwiedzających nasz region, biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, z przykrością podjęto trudną, ale jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz inscenizacji bitwy.

– Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy. Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze.
Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, tym bardziej spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu, której w tym historycznym miejscu doświadczaliśmy niezmiennie od 23 lat – napisali w komunikacie organizatorzy: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Narodowe Centrum Kultury, Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem , Henryk Kacprzyk, prezes Fundacji Grunwald, Krzysztof Górecki i Jacek Szymański, organizatorzy części historycznej Dni Grunwaldu.

(red./ fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!