Warmia i Mazury

Kolejna partia spirytusu przekazana przez olsztyńską KAS do walki z pandemią

W czwartek 20 sierpnia 2020 r. olsztyńska KAS przekazała kolejne 800 l spirytusu pochodzącego z działalności przestępczej. Tym razem wsparcie otrzymał Szpital Zespolony w Elblągu.

W miniony czwartek Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie wsparła już po raz kolejny placówkę medyczną z terenu Warmii i Mazur w walce z koronawirusem. Tym razem nasza pomoc trafiła do Szpitala Zespolonego w Elblągu. Przekazaliśmy 800 l spirytusu pochodzącego z działalności przestępczej, który zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących. Zapotrzebowanie szpitali na ten wyrób jest ogromne, a działania KAS pomagają zapewnić odpowiedni poziom działań ochronnych.

Od początku trwania pandemii do placówek medycznych, zakładów opieki oraz urzędów z Warmii i Mazur Krajowa Administracja Skarbowa przekazała już łącznie ponad 19 tys. litrów spirytusu. Wsparcie otrzymał m.in.: Szpital jednoimienny w Ostródzie a także Szpitale w Iławie, Olsztynie, Nidzicy, Mrągowie czy Węgorzewie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie, Państwowa Straż Pożarna. Spirytus trafił również do Przedszkola Archidiecezjalnego w Olsztynie, Urzędu Miasta w Elblągu oraz Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

(KAS Olsztyn)

 

error: Nie kopiuj!!!